V Mostě mají strážnici novou služebnu Městské policie přímo na břehu jezera

5. srpen 2021 13:06
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy U jezera Most je nově služebna městské policie

S první sezónou na jezeře Most se na jeho březích neobjevily jen slunečníky, sportoviště a kavárna, ale i nová služebna městské policie. Kromě kamer tak na rekreační areál dohlížejí i strážníci a asistenti prevence kriminality. Ti hlídkují kolem jezera na jízdních kolech. Nejčastěji napomínají majitele volně pobíhajících psů a ty, kteří to přehnali s alkoholem. 

„Slouží hlavně k tomu, aby se tady lidé cítili bezpečněji, což znamená, že asistenti a strážníci, kteří tady budou sloužit, tak se budou zaobírat hlavně veřejným pořádkem, je tady velký problém s tím, že lidi vodí psi na volno, a aby návštěvníci dodržovali provozní řád apod.,“ říká ředitel Městské policie v Mostě Jaroslav Hrvol.

„Služebnu testujeme, uvidíme, kolik sem bude chodit lidí, nicméně zatím tu službu máme upravenou tak, že tady bude od června do konce září, ale uvidíme dle návštěvnosti jezera a můžeme to upravit do budoucna,“ dodává Jaroslav Hrvol.

„Přijedeme, převlékneme se, vyjedeme na kole a projíždíme tu pláž tady. Nejvíc práce máme se psy, že se pohybují mimo pláž pro psy, pak problémy s alkoholem, ale z 90 procent nás lidi poslechnou,“ popisuje denní činnost asistent prevence kriminality Petr Bažo.

Asistenty prevence kriminality poznají návštěvníci jezera Most už zdálky podle svítivých bund.

autor: Jan Beneš
Spustit audio