V Litvínově zahájila svůj první školní rok tzv. waldorfská základní škola

4. září 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prvňáčci jdou do nově vzniklé waldorfské základní školy

V Litvínově se dnes (4. 9.) otevřela základní škola tzv. waldorfského typu. Waldorfská pedagogika podporuje individualitu každého dítěte, jeho potřeby a schopnosti, chuť poznávat nové věci a učit se. Podívat se v ní byla redaktorka Českého rozhlasu Sever Lenka Šobová.

Do první třídy, jediné, kterou škola otevírá, nastoupilo pět dětí. Každý rok tu chtějí otevřít jednu třídy, přičemž se rozhodně nebudou bránit tomu, když starší děti z klasických základních škol budou chtít přestoupit.

Na prvňáčky se přišly podívat i děti z litvínovské mateřské školy Jeřabina, která waldorfskou pedagogiku také používá.

Zakladatelkou litvínovské waldorfské škol je právnička Zuzana Štěpánová, která se za manželem přistěhovala a hledala pro své děti jiný přístup ke vzdělávání. Její syn navštěvoval Montessori školku v Mostě, ale ona jako matka nebyla spokojená, a tak založila waldorfskou školku Jeřabina. Právě na ni letos navazuje základní škola. Ta sice ještě pro letošní rok nemá certifikát od ministerstva školství pro začlenění do oficiálního školního systému, bude ale o něj usilovat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...