V Litvínově je nové testovací místo na covid-19. Sloužit bude nejen zaměstnancům firem

3. březen 2021 15:27
Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Antigenní testy (ilustr. obr.)

Od 3. března musejí své zaměstnance na nemoc covid-19 testovat velké firmy, od pátku 5. března pak i ty menší. Podniky musí všechny pracovníky otestovat nejpozději do 15. března. V Litvínově na Mostecku dosud žádné testovací místo nebylo. Nově ho tam u hudebního klubu Attic ve spolupráci s partnery zřídila společnost Mostecká montážní.

V Litvínově na Mostecku stojí nově testovací kontejner. Na testy sem mohou přijít nejen zaměstnanci z okolních firem, ale i občané z regionu.

V Litvínově začalo fungovat první testovací místo na koronavirus. Zájemci ho najdou u hudebního klubu Attic

„Mostecká montážní se na tom podílela společně s firmou Dolor Consilium, protože my nemáme tu odbornost – neznáme ty zákonné povinnosti, ale zas jsme místní firma, známe prostředí a umíme zorganizovat výstavby takřka čehokoliv, a už v první vlně koronaviru jsme úzce spolupracovali na řešení té situace s Unipetrolem. Teď už to pro nás byla snazší cesta. Ta spolupráce se osvědčila, navíc jsme tím vyřešili i náš vlastní problém s povinným testováním zaměstnanců,“ říká obchodně výrobní ředitel společnosti Pavel Bubák.

Výsledky testů do 15 minut, navíc s Doktorem do kapsy

Na antigenní testy hrazené pojišťovnou se musí firmy i jednotlivci předem nejprve objednat přes rezervační systém. Výsledky testů pak lidé dostanou na místě buď v tištěné podobě, nebo elektronicky.

Pokud bude o testování velký zájem, mohla by v budoucnu ve městě vzniknout i další odběrová místa.

„Na tenhle systém je ještě připojení startupová aplikace, která se jmenuje Doktor do kapsy, kdy ten člověk zdarma, když dá svolení, tak se mu tam automaticky ty certifikáty evidují a kdykoliv se k nim může vrátit,“ říká Jaroslav Ptáček, jednatel společnosti eMedic Development.

Testovací místo u Atticu je zatím jediné v Litvínově.

Spustit audio

Související