V Litoměřicích se 20. listopadu koná veřejná licitace šesti městských pozemků

20. listopad 2023 14:30

Radnice v Litoměřicích začíná 20. listopadu s prodejem šesti městských stavebních parcel. Pozemky se nacházejí v ulici Karolíny Světlé na Miřejovické stráni. Naposledy takhle město prodávalo pozemky před osmi lety.

Město prodává celkem šest parcel. Nejmenší stavební pozemek má 603, největší pak 803 metrů čtverečních.

Vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková uvedla, že jednou z podmínek, kterou musí budoucí majitelé pro získání stavebního povolení splnit, je vzhled stavby. Nevhodný je podle ní například bungalov. Jinak stavby mohou mít až dvě nadzemní podlaží.

Pokud jde o inženýrské sítě a přístupovou cestu, tak ty zaplatí na své náklady město do konce července příštího roku.

Prodej formou veřejné licitace začíná v 15:00 v zasedací místnosti Felixe Holzmanna v budově městského úřadu. Tam zájemci zaplatí vstupné a zálohu na licitační číslo.

Minimální cena za metr čtvereční je stanovená na 4300 korun bez DPH. Podle místostarosty Jiřího Adámka z ANO vychází z odborného vyjádření znalce a zahrnuje také investice města.

Zájemci mohou přihazovat po 100 korunách na metr čtvereční. Parcelu pak získá ten, kdo podá nejvyšší nabídku a na místě složí kauci 10 000 korun. Tato částka se započte do celkové ceny za pozemek. Pokud se některý z pozemků neprodá, licitace se bude opakovat o týden později.

Z prodeje parcel město získá přes 19 milionů korun bez DPH pří minimální sazbě.

Hlavním důvodem prodeje je podle radnice nedostatek stavebních pozemků. Lidé tak mají po dlouhé době možnost získat nová místa pro budoucí domy. Naposledy takhle město prodávalo pozemky před osmi lety.

Spustit audio

Související