V Duchcově vyměnili informační tabule za radary na měření rychlosti. Začnou padat pokuty

Měření rychlosti (ilustr. foto)
Měření rychlosti (ilustr. foto)

Za rychlý vjezd do Duchcova nebo naopak příliš rychlé opuštění města hrozí od neděle řidičům postih. Město vyměnilo informační tabule za radary a začne vybírat pokuty.

Dlouhé a rovné silnice svádějí podle vedení města řidiče k jízdě rychlejší, než povolují pravidla.

Platí to i o třech hlavních vjezdech do Duchcova. V roce 2016 do města některá auta vjížděla i více než stokilometrovou rychlostí - radnice proto koupila tabule, které šoféry upozorňovaly, aby jeli pomaleji.

„Udělali jsme kontrolní měření a zjistili jsme, že to hodně pomohlo. Jenže řidiči pak zjistili, že pokutu tam nedostanou, že to je pouhý ukazatel rychlosti, a tak začali zase jezdit rychle,“ popsal starosta Zbyněk Šimbera z ČSSD zkušenost s ukazateli v Osecké, Teplické a Lípové ulici.

Vedení města proto přestalo čekat, až informační tabule získají certifikát k oficiálnímu měření.

„Firma bohužel certifikát nezískala, a tak jsme nakoupili radary klasické, a ty budou měřit v obou směrech – na výjezdu i na příjezdu,“ popsal starosta Šimbera a doufá, že riziko pokuty řidiče donutí jet podle předpisů a neohrožovat chodce ani ostatní auta.

Staré informační ukazatele město přesune na příjezdu do města směrem ke hřbitovu, další pak na ulici Družby a k restauraci Haaro tak, aby řidiči nebyli na pochybách, že jsou ve městě.

Spustit audio
autoři: Gabriela Hauptvogelová, Redakce ČRo Sever

Související