V Čechách v neděli napadne až deset centimetrů sněhu, v noci se bude tvořit náledí

Husté sněžení komplikuje dopravu
Husté sněžení komplikuje dopravu

V Čechách v neděli napadne až deset centimetrů sněhu, na horách až 20 centimetrů. Varování před ledovkou meteorologové zrušili.

Husté sněžení dnes komplikuje dopravu v Ústeckém a Libereckém kraji. V kopcích uvízly kamiony, některé úseky jsou sjízdné jen v jednom pruhu. Silničáři mají v terénu veškerou techniku.

Největší potíže jsou ve stoupáních nad Chomutovem k přechodu přes Německo na silnici I/7, v kopcích ve Šluknovském výběžku, v Krušných a Jizerských horách.

V Čechách bude ještě sněžit dál, v neděli místy napadne až deset centimetrů sněhu, na horách až 20 centimetrů. Varování před ledovkou meteorologové zrušili. V noci na neděli se ale může v jižní části republiky a ve východních Čechách tvořit náledí. Řidiči i chodci by měli být velmi opatrní. Vyplývá to z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav.

V českých krajích kromě Prahy a na Vysočině v neděli napadne sníh, který postupně zvlhne a ztěžkne a mohl by lámat stromy a strhávat dráty elektrického vedení. „Na silnicích může být uježděný a zledovatělý sníh, zejména v nižších polohách však bude během dne odtávat,“ uvedli meteorologové.

Odpoledne a večer bude sněžení v jihozápadní polovině ČR v polohách pod 600 metrů přecházet do deště. Ledovka se ale bude tvořit jen ojediněle.

V noci na neděli budou teploty kromě středních a severozápadních Čech klesat pod bod mrazu. „Mokré povrchy proto budou namrzat a bude se tvořit náledí,“ varovali meteorologové. Náledí se může tvořit v Jihočeském, Jihomoravském, Pardubickém a Královéhradeckém kraji, na Vysočině a v Libereckém kraji kromě Českolipska.

V únoru čeká Česko postupně mírné oteplování. Maximální teploty přes den budou nad nulou, v noci bude mráz. Víc srážek bude v týdnu od 4. února.

Spustit audio
zdroj: ČTK

Související