V Bílině začíná dvoudenní desinfekce společných prostor městských domů

16. duben 2020 08:37

Pracovníci odborné firmy začnou desinfikovat společné prostory městských domů v Bílině na Teplicku. Budou postupovat od těch největších k menším.

Z 5 nabídek vybralo vedení města desinfekci studenou mlhou. I přesto, že desinfekce ozónem je nejlevnější a vydrží zhruba dva měsíce. Několik hodin ale nesmí do prostoru nikdo vstoupit. To by podle starostky Zuzany Schwarz Bařtipánové z hnutí ANO bylo v bytových domech problematické.

Oproti tomu můžou nájemníci po desinfekci studenou mlhou vyjít na chodbu hned po jejím uschnutí. Je nutné ji opakovat zhruba po 8 dnech.

Dvouměsíční náklady jsou v porovnání s ozonovou desinfekcí podle starostky jen o něco málo vyšší.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat