Už staří Řekové znali léčivou sílu libečku – žvýkali ho při nadýmání a při špatném trávení
Také patříte mezi ty, kteří libeček prostě milují a tvrdí, že polévka bez libečku není pořádná polévka? Pak asi víte, že libeček není jen chutný, ale i léčivý.
I když je libeček lékařský vnímán hlavně jako koření, je to i rostlinka zdravá. Působí močopudně a při infekcích močových cest.
Libeček je považován také za přírodní afrodiziakum. Potlačuje nadýmání a zlepšuje trávení. Čaj zbavuje tělo usazených toxických látek, čistí krev a je prospěšný při kloubních potížích, jako jsou revma nebo dna.
V těchto případech se doporučuje čaj z kořene libečku. Jak na to? Sušený kořen krátce povaříte a takovýto libečkový čaj pijete několikrát denně.
Kořen ale musíte oloupat a uvařit jako zeleninu, třeba i v polévce. Pokud se začnete potit, tak je to v pořádku, to jen z těla odcházejí škodlivé látky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.
Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby


Citlivý člověk
Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.