Tygři ukázali Olomouci rozdíl mezi extraligovým a prvoligovým týmem

Petr Kica z Liberce se snaží zasunout puk za záda olomouckého brankáře Libora Kašíka

Hokejisté Liberce mají v baráži o extraligu stále větší formu. V sedmém kole doslova rozstříleli Olomouc. Jejich kanonáda začala už v první minutě a zápas před necelými 6000 diváky byl rozhodnut prakticky do deseti minut.

Začátek 2. minuty - gól Bulík, 5. minuta - gól Nedvěd a brankář Halász odchází na střídačku. Sedmá minuta, skóruje znovu Bulík a je hotovo. Ve zkratce vývoj utkání mezi Libercem a Olomoucí.

Kohouti byli od začátku zápasu v absolutní defenzívě, a tak naplno vynikl rozdíl mezi extraligivým a prvoligovým týmem. I když nakonec Tygři vyhráli 6:0, kvalitu soupeře jejich gólman Marek Schwarz ocenil.

„Byli pořád nebezpeční, pořád jsme si museli dávat pozor. Na zápas jsme se pořádně připravovali s tím, že si dobře uvědomujeme, že nám jde o všechno. Olomouc hraje dobře, v prvním zápase na nás vletěli, jejich tým hraje opravdu výborně. Možná je malinko znát rozdíl, ale v první lize jsou kvalitní týmy.“

říká na adresu Mladé Boleslavi a Olomouce Marek Schwarz. Jeho spoluhráči mu hodně ulehčili a ulehčovali svým stylem hry úlohu. Tlak útočníků a rychlé góly prý vždycky gólmana dostanou, jak se říká, do pohody.

„Určitě, pak je to v bráně skvělý pocit, je to o moc jednodušší. Navíc, i kdyby tam spadnul jeden gól, pořád se nic neděje. Takhle se hned chytá líp.“

Liberec má v barážové tabulce 15 bodů a náskok dvou na druhý Chomutov. Do konce zbývá odehrát ještě pět kol, takže ve hře je bodů ještě docela dost, což si Marek Schwarz uvědomuje.

„Musíme furt jet. Ono se to nezdá, vypadá to teď dobře, ale stačí prohrát dva zápasy a zase to bude úplně jinak. Pořád musíme jet naplno, není na co čekat. Máme ještě jeden domácí zápas, ten musíme zvládnout, a pak jsou tři utkání venku. Nebude to nic jednoduchého,“ dodává Marek Schwarz.