Tipy na víkend v Ústeckém kraji

Kinematograf bratří Čadíků a Letní Útulek Fest v Ústí nad Labem. Street Fest v Děčíně. Pohádky na zámku Ploskovice.

Kinematograf bratří Čadíků zamířil tentokrát do Ústí nad Labem. Od pátku 7. do pondělí 10. srpna se můžete každý večer těšit na jeden film pod širým nebem. Začátek promítání je ve 21:00.

Na zámku v Klášterci nad Ohří vystupuje v pátek 7. srpna populární herec a bavič Jiří Krampol. Začátek představení je v 18:00.

V pátek a v sobotu se v cyklokempu Loděnice v Brné u Ústí nad Labem koná Letní Útulek Fest.

Na Smetanově nábřeží v Děčíně se v sobotu pomějí milovníci dobrého jídla a zábavy – koná se tam totiž Street Fest. Těšit se můžete na živou hudbu, pouliční vystoupení buskerů, street food market s regionálními pivovary nebo divadlo pro děti.

Zajímavou akci pro milovníky zvířat si připravila děčínská zoo – v pátek a v sobotu zve návštěvníky na večerní prohlídky s průvodcem. Prohlídky pro děti začínají v 19:00, pro dospělé pak ve 20:30.

Zámek ve Velkém Březně zase láká milovníky květin na akci Zámek v květech - gladioly pro hraběnku Livii. V půvabných interiérech zámku si mohou návštěvníci v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00 prohlédnout vázy s desítkami nejkrásnějších druhů mečíků.

Netradiční program nabízí i zámek Ploskovice – v sobotu večer tam mohou návštěvníci během procházky potemnělým zámkem shlédnout tajemný, strašidelný a romantický příběh nesmrtelné lásky na motivy francouzské pohádky Kráska a Netvor. Začátek představení je ve 20:00, 21:00, 22:00 a 23:00. Nutná rezervace!

Také na neděli mají na ploskovickém zámku připravenou pohádku, a to Čertův poklad. Začátek představení je v 9:30, 10:45 a ve 14:00.

Projet se můžete i večerním chomutovským zooparkem. Večerní safari se koná v pátek a v sobotu od 20:00. Sraz je u restaurace Tajga. Jízdné je 80 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti od 3 do 15 let. Děti do 3 let jedou zdarma. Jízdenky se kupují přímo na místě u průvodce.