Tereza Pecková – Krakovičová: špičková basketbalistka z Ústí nad Labem

20. srpen 2024

Když v září 2010 nastoupily v přátelském utkání před mistrovstvím světa americké hvězdy proti českým basketbalistkám, dělala jim největší problémy rodačka z Ústí nad Labem – Tereza Pecková. Nastřílela 22 bodů. K vítězství to sice nestačilo, ale náš národní tým hrál za dva týdny se stejným soupeřem světové finále.

Tereza Pecková začínala s basketbalem v ústeckém Skřivánku. Do nejvyšší soutěže nakoukla už jako 16letá v dresu pražské Sparty.

Po šesti letech přestoupila do USK Praha, se kterým získala dvakrát ligový titul. Její další kroky pak vedly do euroligového Brna, kde patřila ke dvouciferným střelkyním.

Evropský pohár hrála i v prvním zahraničním angažmá v polské Toruně. Vyzkoušela si také francouzskou ligu v Calais a maďarskou v Miškolci.

Největším úspěchem 190 centimetrů vysoké Terezy Peckové je stříbrná medaile z domácího světového šampionátu v roce 2010. Češky podlehly ve finále až suverénním Američankám.

Pecková také reprezentovala Českou republiku na světovém šampionátu v Turecku a několika mistrovstvích Evropy. Podívala se taky na olympiádu do Londýna.

Úspěšnou kariéru ukončila v dresu Nymburku z rodinných důvodů v roce 2019. O rok dříve se provdala za basketbalistu Jakuba Krakoviče, se kterým má dvě děti.

autor: Milan Knotek
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu