Teplice neporazily Ostravu a Evropskou ligu hrát nebudou

Michal Krmenčík z Baníku (uprostřed) a tepličtí hráči Jan Hošek (vlevo) a Milan Matula.
Michal Krmenčík z Baníku (uprostřed) a tepličtí hráči Jan Hošek (vlevo) a Milan Matula.

Fotbalisté Teplic definitivně přišli o naději zahrát si na podzim Evropskou ligu. Ve včerejším 29. kole Gambrinus ligy doma pouze remizovali s Baníkem Ostrava 0:0 a v konečné tabulce neskončí na lepším než pátém místě.

Na pohárové dobrodružství musí tepličtí fotbalisté zapomenout. Na čtvrté místo už nemůžou dosáhnout. "Jsme z toho smutný, ale na hřišti jsme nechali maximum. Padli jsme všichni na záda, mrtví. Měli jsme to zvládnout," přiznal teplický obránce Tomáš Vondrášek.

Skláři doplatili na bídnou produktivitu, která je ničí celé jaro. "První poločas jsme tam měli tři super šance gólové. Nedali penaltu. Ve druhém poločase jsme byli v křeči a báli se o remízu. Baník to dohrál zkušeně," byl nemile překvapený teplický brankář Tomáš Grigar. Penaltu zazdil Litsingi, domácím nepomohla ani čtvrthodinová přesilovka po vyloučení ostravského Kaši.

Teplicím chyběl režisér hry Štěpán Vachoušek. Ten musel kvůli zranění střídat už ve 32. minutě. "Zpráva je, že má utrženou achilovku. Tak mi to řekli doktor s masérem. To je blbá zpráva," řekl teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Ten s přestihem oznámil také jednu změnu v kádru. Dál už nepočítá s Luisem Ramosem z Hondurasu. Toho při střídání dokonce diváci vyprovodili na lavičku netradičně pískotem. Reagovali tak na jeho mizernou rozehrávku a spoustu chyb. "Přišel jen na výpomoc, protože jsem věděl, že Ljevakovič dostane karty. Byla to akce zadarmo, někdy to zvládnul, někdy ne. Končit bude určitě," prozradil teplický kouč.

V posledním kole se fotbalisté Teplic představí v sobotu v přímém souboji o konečné páté místo tabulky na hřišti Slovácka.