Teplárna v Komořanech na Mostecku má v budoucnu spalovat místo uhlí biomasu a zemní plyn
Teplárna v Komořanech na Mostecku zřejmě přestane spalovat hnědé uhlí. Počítá s tím plán její na modernizaci, který teď posuzuje Ministerstvo životního prostředí. Současných deset uhelných kotlů, které zásobují teplem město Most, mají vystřídat kotle na biomasu a zemní plyn.
Podle dokumentace pro posouzení vlivu na životní prostředí má teplárna v Komořanech na Mostecku přejít na jiné zdroje výroby tepla postupně do roku 2028. Spolu s tím se má ale snížit výkon teplárny ze současných 1000 MW na zhruba 500 MW.
K plánům na modernizaci teplárny se může do 6. května vyjádřit veřejnost. Připomínky přijímá Ministerstvo životního prostředí.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Ukrajina jako přidružený člen Unie? Jde o symboliku a politický signál, ale je to nedomyšlené, říká politolog
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka