T jako tanec a taky jako tolerance

19. leden 2015

Český elitní taneční pár Jana Ondera a Lucii Hunčárovou jste mohli sledovat v populární televizní soutěži Stardance. Oba se ujali známých osobností a naučili je tančit. Ostatně tancovat s nimi můžete i vy nebo vaše děti, už rok vysílá ČT jejich Taneční školičku. Naučit se od nich ale můžete i něčemu jinému, co je pro život ještě o něco důležitější než, byť překrásný, tanec.

Redaktorka Českého rozhlasu Sever Slávka Brádlová se ptala, jak dlouho spolu už tančí a také žijí…

Jan Onder to ví přesně: „My spolu tančíme už osm let, takže docela dlouho.“ Lucie Hunčárová k tomu dodává: „Je to dlouhá doba, ale ještě to jde. Myslím si, že ještě máme nějaké roky společného tancování i života před sebou…“

Na parketě společně tráví hodiny denně a pak se opět sejdou doma. Jak je to u nich s ponorkovou nemocí, nebo s výčitkami, když ten druhý při soutěži něco pokazí?

„Jsme zvyklí na to, že chybujeme. Chápeme to a respektujeme to u toho druhého,“ říká Jan Onder a Lucie Hunčárová ho doplňuje: „Naučíte se být tolerantní a neřešit malichernosti… Ale začátky byly krušné.“

Nezbývá než popřát, aby to Janovi a Lucii vycházelo i nadále a můžeme to zkusit podobně i my - trocha tolerance a pochopení prospěje každému vztahu - nejen u tanečního páru!

Spustit audio