Syrečky jsou českým vynálezem. Můžete si na nich pochutnat při redukční i diabetické dietě

19. únor 2024

Olomoucké syrečky, nebo chcete-li tvarůžky, můžete milovat nebo nesnášet. A pokud patříte do první skupiny, pak jejich konzumací navíc prospějete svému zdraví.

Výroba syrečků u nás má velkou tradici. Poprvé se objevily na Moravě už v 15. století. Místní selky doma šlechtily mazlavé syrečky, které byly velmi žádané… A jsou dodnes – jako jediný tuzemský produkt byly zapsány do světově uznávané Velké encyklopedie sýrů.

Olomoucké tvarůžky mají dokonce kousek od Olomouce vlastní muzeum, kde můžete vidět původní lisovací formy.

Pochoutka s výrazným pachem se vyrábí z netučného tvarohu. Postupně vyzraje až v aromatický syreček. Že je uzrálý, poznáte podle dokonale probarveného celého povrchu.

V syrečcích nenajdete kromě soli žádné konzervanty, barviva ani aromata. Jedná se o ryze přírodní produkt, který svědčí našemu zdraví, a dokonce prý i zlepšuje náladu.

Olomoucké tvarůžky přinášejí tělu kvalitní plnohodnotné bílkoviny, jen málo sacharidů a minimum tuku. Z minerálních látek stojí za zmínku především značný obsah vápníku.

Syrečky mají nízkou energetickou hodnotu, proto se hodí do redukční i diabetické diety. Chutnají na chlebu s máslem, můžete jimi dochutit polévku, naložit ho do oleje s cibulkou anebo je usmažit v trojobalu.

autor: Eva Bucharová | zdroje: google.cz , Prozeny.cz
Spustit audio

Související