Středeční Noční linka: Jak si zachovat duševní pohodu?

18. srpen 2021

Co děláte pro svou duševní pohodu? Co vám dělá dobře, co vás uklidní a potěší vás? Když už je toho na vás moc, co děláte? Uvědomujete si důležitost naší psychiky a nebo jste se o sebe začali více zajímat až po určité životní etapě nebo zkušenosti? Co člověka psychicky povznese, co mu pomůže, když už nemůže? 

Dlouhodobý smutek, nechuť k jídlu, nezájem o společnost i přetrvávající únava, to jsou signály, že s naším tělem není něco v pořádku. Jde přitom o naši duševní stránku. Lidí s depresemi a duševním onemocněním přibývá. Ne každý má sílu řešit nastalou situaci sám.

Odborníky v současné době vyhledává mnoho lidí a odhodlat se něco ve svém životě změnit je prvním krokem ke změně našeho stavu. Na psychology se v současné době obrací stále více lidí.

Co může člověk udělat pro to, aby se cítil dobře a byl v pohodě? O tom si budeme povídat. Vaše příběhy a vyprávění si rád vyslechne moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová