Stavbaři během noci demontovali ve Střelecké ulici v Ústí nad Labem jeden ze železničních mostů

11. únor 2024

Byla kvůli tomu uzavřená i hlavní silnice z centra města k dálnici D8.

Celkem stotunovou konstrukci nahradí v dalších měsících nový most. S demontáží pomáhal dělníkům mohutný jeřáb, který je schopný unést až 550 tun.

Jeřáb, který je ve střelecké ulici naměstnaný mezi silnici řeku Bílinu a ostatní železniční mosty teď během chvilky snesl mostní část která váží zhruba 20 tun. „Tato část bude tady odložená a v pondělí ji budeme rozpalovat a následně bude odvezená do šrotu,“ vysvětluje během prací Bořivoj Leszko z firmy Strabag rail.

Naopak pro druhou a těžší, téměř 80 tun vážící část mostu, musel přijet přímo do Střelecké ulice šestnáctinápravový podval, na který jeřáb most usadil. „Převezeme ji zhruba tři sta metrů směrem k dálnici D8, kde s ní ten podval zacouvá na montážní plošinu, kde ji odložíme a následně bude zase během příštího týdne rozpálená,“ dodává Bořivoj Leszko.

Celkem stotunovou konstrukci nahradí v dalších měsících novým mostem. S tím spojená dopravní omezení se proto budou za dva měsíce opakovat.

„Bude nová železobetonová spodní stavba, úložné prahy. Zhruba v polovině dubna bude osazená nová ocelová konstrukce, kterou následně podbedníme a vybetonujeme,“ říká Bořivoj Leszko z firmy Strabag rail.

Oprava železničního mostu je jednou ze tří akcí, které dopravu pod Větruší omezují. Stavbaři ještě upraví vlastní křižovatku a opraví i usazení protipovodňových stěn.

autoři: Jan Bachorík , Redakce ČRo Sever
Spustit audio

Související