Spor o narušenou zeď u chomutovského Kauflandu zřejmě skončí u soudu

Bortící se svah u Kauflandu v Chomutově je provizorně zajištěný
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bortící se svah u Kauflandu v Chomutově je provizorně zajištěný

Vedení Chomutova se už půl roku nemůže dohodnout s obchodním řetězcem Kaufland na tom, co dalo do pohybu svah pod parkovištěm supermarketu.

„Já osobně určitě nebudu čekat na to, že s námi Kaufland bude diskutovat další roky. Odbor investic je připraven pustit se do práce. Jestli to budeme nakonec vymáhat soudně, či jinak, tak to je věc druhá,“ říká náměstek chomutovského primátora David Dinda z hnutí Nový sever.

Podle něj dosavadní měření ukazují na to, že za pohyb svahu ve Vinohradské ulici může parkoviště Kauflandu postavené na svahu. Měření provádí odborníci z Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd České republiky.

Kaufland ale s tvrzením města nesouhlasí. V písemném vyjádření tvrdí, že nejde o pohyb svahu, ale jen o popraskanou zeď v majetku města, která sousedí s opěrnou zdí Kauflandu. Stav své zdi Kaufland podle svého vyjádření monitoruje.

Podle primátora Chomutova Marka Hrabáče z hnutí ANO město čeká, jak se zachová stavební úřad. Správní řízení je ale neveřejné, proto ho stavební úřad nechce jakkoli komentovat.

Chomutov je v dalším postupu připraven o celé věci informovat vlastníka řetězce Kaufland. Vedení města by se se zástupci Kauflandu mělo setkat na poslední schůzce ještě během června.

Spustit audio
autor: Jan Beneš

Související