O pořadu Slovo do pranice

"Každý den v životě je důležitý."

Každodenní život nám přináší nejen radosti, ale i zkušenosti, kterých je lepší se vyvarovat a neopakovat stejné chyby. Mnohdy nás ovlivňují pověry a předsudky, jindy naopak jednáme spontánně a divíme se sami sobě, čeho jsme schopni. Někdy nás okolnosti postaví před rozhodnutí, která mají vliv na náš další život.

Cílem pořadu není radit a udávat směr, ale čerpat z prožitých událostí posluchačů. Ti kteří jsou ochotni se o své zážitky podělit v živém vysílání spoluvytvářejí zajímavé ráno. Pestrost je dána různými zvolenými tématy. Prozaické téma se mnohdy rozvíjí do detailů, odhalujících podstatu některých jevů.

Pořadem provází Ike Macharovský, kterého je lepší asi poznat prostřednictvím vysílání a některých názorů.

Jak on sám říká: „Nejde o to udržet balanc na laně - to se dá naučit, ale o sílu toho lana, aby nepovolilo a nesletěli jste do propasti. Jako všichni asi žijeme svůj životní příběh ve vlnách, tak se nalaďte na tu naší společnou, rozhlasovou a staňte se spoluautory živého kontaktního pořadu Slovo do pranice prostřednictvím vašich postřehů a komentářů.“

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Sever

Další pořady

 • Sváteční fejeton

  O Velikonocích, Vánocích... prostě ve svátky.

 • Noc s českými písničkami

  Každou noc hodina hezkých českých, občas i slovenských, melodií.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.