Slezsko-německý spolek v Bolaticích. Genealožka Lore Schretzenmayr

9. červenec 2021

V červnu se pandemická situace výrazně zlepšila, mnozí starší členové spolků německé menšiny už mají očkování za sebou, a tak se klubový život pomalu opět rozbíhá.

Richard Šulko se opět vydává za jednotlivými spolky, aby zjistil, jaká je v nich aktuální situace. Na konci června navštívil Slezsko-německý spolek v Bolaticích, aby si k mikrofonu pozval jeho předsedkyni paní Veroniku Krohe.

V dalších minutách Sousedů si pak připomínáme výročí narození genealožky Lore Schretzenmayr, a na závěr jsme připravili několik kulturních pozvánek.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.