Sklízení levandule je docela alchymie. Záleží totiž, k čemu pak člověk chce ty květy využít, konstatuje majitelka Levandulové zahrady
Naším hostem je tentokrát Simona Görtlerová z Levandulové zahrady Klapý. Probíráme s ní například sklizeň a zpracování levandule.
„Rozdíl je, jestli chceme hezkou rozkvetlou kytičku nebo jestli z květů chceme udělat třeba sirup. Třetí fází je pak sklizeň přezrálých květů, takzvané květní drogy – tuto sklizeň u nás děláme především,“ vysvětluje Simona Görtlerová.
Jak nejlépe sušit levanduli? Co všechno si můžete připravit z levandule v kuchyni? A jaký druh levandule se na gastronomii hodí? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.