Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věku

15. červen 2017
Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věku

V kadaňském domově seniorů bylo ten den od rána nebývale rušno. Ve společenské místnosti rozbily svůj stan kosmetičky a kadeřnice, na stojanech visely oděvní modely… Mezi nimi se skromně a tiše pohybovaly klientky domova důchodců. Tentokrát v roli fotomodelek.

„Vymysleli jsme kalendář s názvem Dámou v každém věku. Chceme ukázat, že žena je krásná, ať je mladá, nebo stará. Našim modelkám je v průměru 84 let a jsou to skutečné dámy. Společnost jim při focení budou dělat naše zaměstnankyně a jejich dcery nebo vnučky. To proto, aby spektrum ženské krásy bylo úplné,“ vysvětluje ředitelka domova důchodců Lenka Raadová.

„Šaty jsme si půjčili ze zdejšího butiku. I kosmetické a kadeřnické služby zajišťují kadaňské podnikatelky,“ popisuje kompletní servis ředitelka domova. „Chceme, aby si to dámy užily se vším všudy. Modelkami jsou poprvé, tak ať to stojí za to.“

Za fotoaparát se postavil Miroslav Rada. I pro něj to byl nezvyklý zážitek. „Fotil jsem v životě modelky mockrát. Fotil jsem soutěže Miss, ale tohle dělám poprvé. Je to zajímavý nápad. Ten kontrast starých babiček a mladých žen. Bude to zajímavé,“ těšil se na prahu náročného pracovního dne na novou výzvu fotograf.

Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věku

Fotografie do kalendáře vznikaly v exteriérech. „Chceme zároveň ukázat krásy Kadaně. Fotit se bude třeba na nábřeží, u orloje, u Katovy uličky. Prostě na zajímavých místech, který je v Kadani plno,“ prozradila Lenka Raadová.

Paní Anna Gratznerová byly v první skupině modelek, které mířily ke kadaňskému orloji. V bílých šatech a tmavomodrém sáčku s kloboukem na hlavě vypadal jako skutečná anglická lady. „Nikdy jsem nic takového nezažila. Klobouky jsem nenosila a ni jsem se nelíčila,“ svěřila se před focením. S pozorností fotografa si poradila statečně a už se těší na výsledek.

Kalendář na rok 2018 bude hotov během léta. Pak si krásu kadaňských seniorek budete moci prohlédnout i vy.

  • Životní styl
  • Publicistika