Šéf hokejistů Litvínova Kysela pustí brankáře Francouze jenom za velké peníze

Pořádně naditý měšec si bude muset připravit zájemce o služby reprezentačního hokejového brankáře Pavla Francouze. Litvínovský generální manažer Robert Kysela se vzdá svého klenotu jen za velké peníze.

Třiadvacetiletý gólman má za sebou úžasnou sezonu, která ho vynesla do národního týmu. Situaci kolem jeho angažování sondují movité kluby z východu.

„Ano, vyptávají se, ale bude záležet na ekonomické situaci klubu. Francouze není dobré prodávat v létě, Francouz se musí prodat v situaci, kdy někomu teče do bot a je schopný za něj hodně zaplatit,“ tvrdí litvínovský šéf Robert Kysela.

V Litvínově jsou na variantu Francouzova odchodu připraveni. „Může se stát, že přijde zajímavá nabídka, my uvidíme, že Fráňa chytá taky dobře, a budeme se muset rozhodnout. Třeba ho pustíme na měsíc, na dva, do konce sezony nebo napořád, uvidíme,“ vyhlíží Kysela.

„Už jenom to, že je to první litvínovský gólman, který chytal na mistrovství světa, je skvělé. Další věc je, že za nároďák, jestli se nepletu, dostal jenom jeden gól, ale to je spíš sranda. On sám si z toho dělal legraci, že nastupoval hodně málo. Nic to ale nemění na tom, že je to naprosto výjimečný brankář,“ sklání Francouzovi poklonu Kysela.

Šéf Litvínova také odhaduje, kde by mohl nadějný gólman skončit, nevylučuje NHL nebo KHL. „Myslím si, že by nebylo fér, v době, kdy si může zabezpečit život, abychom ho tady násilím drželi,“ dodává Robert Kysela.