S Claudií Quiring o práci na webu o Hansi Richterovi. Německý král komiksu Adolf Kabatek

25. červen 2021

V Ústí nad Labem na balkonu vily Heller se před dvěma týdny uskutečnila malá slavnost. Křtil se tu česko-německý web věnovaný architektu Hansi Richterovi.

Web je výsledkem společného bádání Claudie Quiring ze Stadtmuseum Dresden a Martina Krska z Muzea města Ústí nad Labem.

Jak nám německá historička prozradila, jejich spolupráce musela být kvůli protipandemickým opatřením pouze „distanční.“ O to prý byla intenzivnější. Její výsledky jsou víc než uspokojivé, a tak oba badatelé budou spolupracovat dál.

Nejen o tom si povídáme v posledním červnovém vydání Sousedů. Také jsme připravili pozvánku na znovu otevřenou trekovou stezku na hranicích Českého a Saského Švýcarska a připomeneme někdejšího německého krále komiksu Adolfa Kabateka, rodáka z Liberce.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...