Rozhovor s Daňou Horákovou o německých kořenech i životě v emigraci

13. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Daňa Horáková: O Pavlovi
0:00
/
0:00

Jednou z nejúspěšnějších knih přelomu minulého a letošního roku byla knížka s názvem O Pavlovi. Novinářka a spisovatelka Daňa Horáková v ní vzpomíná na svého manžela Pavla Juráčka, filmového režiséra, významnou postavu tzv. československé nové vlny, ale také velmi komplikovanou osobnost.

Vloni v říjnu jsme s Daňou Horákovou přinesli rozhovor, ve kterém hovoří nejen o zmíněné knížce, ale také o svých německých kořenech a o životě v německé emigraci. Interview pořídila naše kolegyně Jarmila Wankeová a jeho část vám přinášíme v rámci prázdninových repríz.

Druhá část pořadu patří příspěvku kolegů z partnerské stanice MDR 1. Ve spolkové zemi Sasko se v reakci na četné přírodní katastrofy, které letos v létě trápí Evropu, prý rozhodli, že do varovného systému zapojí sirény.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová