Řidiči si při parkování v centru Ústí od září výrazně připlatí

15. červenec 2017
02987872.jpeg

První hodina dvacet korun, další pak padesát. To je novinka v poplatcích za parkování v centru Ústí, která začne platit od září. Zatím stála hodina desetikorunu a padesátikorunu celodenní lístek.

„O změnách cen rozhodla rada města,“ vysvětlil Karel Rouč z tiskového oddělení ústeckého magistrátu.

Progresivní sazbu radnice zavádí na parkovacích místech, kde je o ně velký zájem, tedy v ulicích Pařížská, Velká hradební a Bělehradská. Dosud tato sazba platila pouze v Dlouhé ulici. Rada města si kvůli změně sazeb nechala zpracovat dlouhodobou analýzu parkování ve městě a vycházela i z výsledků kontrolních akcí městské policie.

Na ostatních parkovištích a parkovacích místech zůstávají ceny stejné jako dosud, tedy hodina stojí deset korun a celodenní parkování pak sedmdesát korun.

Není to ale první změna v ceníku za parkování v Ústí. Už v únoru se zdvojnásobila cena na parkovišti u hlavní pošty. Radnice také letos zrušila parkovací známky za zhruba 5000 korun, se kterými mohl řidič celoročně parkovat na zpoplatněných plochách ve městě. Nově zavedla podnikatelskou kartu za deset tisíc korun pro podnikatele a firmy, které mají v místě sídlo.


autor: ČTK