Rebarbora je zdravá zelenina. Ne ale pro každého

5. červen 2024

Rebarbora přišla do Evropy z Číny a Mongolska. Její správná příprava je velmi důležitá. Teprve když správně zacházíte s kyselinou šťavelovou, kterou rebarbora obsahuje, dokáže vaše tělo využít zdraví prospěšné látky, které jsou v ní skryté.

Trpká chuť rebarbory se po úpravě změní na chutnou jablečně–citrónovou. Udělat si z ní můžete džem nebo koláč, navíc i prospívá zdraví.

Rebarbora obsahuje třísloviny, antioxidanty, silice, bílkoviny, sacharidy, samozřejmě vlákninu, také železo, fosfor, draslík nebo zinek, dále omega 3 a omega 6 kyseliny, vitaminy A, B, C, i D, betakaroten i kyselinu listovou.

V lidovém léčitelství se z rebarbory využívá kořen, nikoli řapíky, a to ve formě prášku. Ten umí třeba zastavit průjem – pozor ale, v menších dávkách. Naopak při zácpě můžeme užít půl kávové lžičky prášku – účinek se dostaví asi za 8 hodin.

Kontroverzní látkou, kterou rebarbora obsahuje, je kyselina šťavelová. Kvůli té by si rebarboru měli odpustit ti, kteří trpí revmatismem, dnou nebo ledvinovými kameny.

Rebarboru by rozhodně neměli konzumovat lidé s problémy s ledvinami, močovým měchýřem a ti, kteří mají problémy se žaludečními kyselinami. 

autor: Eva Bucharová | zdroje: ovoce-a-zelenina.zdrave.cz , zdravi.peknetelo.eu
Spustit audio

Související