Rady do kuchyně: Co dělat pro krásnou kůži na kuřeti a jak uchovat droždí, které nespotřebujete?

Křupavá kůrčička na kuřeti, do které se chcete zakousnout, stejně jako křupavé škvarky, nebo smetanová omáčka, která se nesrazí. Jaké jsou tipy Ivy Hüttnerové?

Dnes mám pro vás pár praktických rad do kuchyně:

  • Smetanová omáčka se nesrazí, když do smetany přidáte lžičku cukru.
  • Čerstvý chléb se vám bude lépe krájet, když nůž namočíte do horké vody.
  • Droždí, které nespotřebujete, jednoduše zamrazte. Stačí ho zabalit do alobalu, vložit do mikrotenového sáčku a použít v následujících dvou měsících. Při dalším použití už droždí ale znovu nerozmrazujte.
  • Makové buchty budou chutnější, když mletý mák do nádivky nejdříve na suché pánvi opražíte.
  • Děláte si domácí škvarky? Pokud ano, přidejte při škvaření trochu mléka nebo piva. Škvarky budou voňavější a křupavější.
  • Krásnou kůrčičku na pečené drůbeži zaručíte, když maso před vložením do trouby potřete sladkou smetanou nebo posypete trochou moučkového cukru.
autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.