Psí agresivita zatím zůstává nepotrestána
Ani jedno ze dvou loňských napadení agresivními psy na Děčínsku zatím soud neuzavřel. Útočící psi způsobili v jednom případě smrt sedmiletého chlapce a ve druhém četná poranění osmileté dívky.
Majitelku vlčáka, který počátkem loňského března v Rumburku usmrtil sedmiletého Filipa, už děčínský soudce Miroslav Kureš odsoudil k deseti měsícům vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Státní zástupce Lubomír Dolana se ale proti verdiktu odvolal. Požaduje vyšší trest a kauza se tak dostane před soud v hlavním líčení na počátku března. Útokem rotvajlera, který ve Verneřicích koncem loňského listopadu způsobil mnohačetná poranění osmileté Renatě, se zabývá soudkyně Hedvika Kolářová. Čeká na všechny dokumenty, které potvrdí všechny zdravotní újmy dívky. "Vzhledem k dosavadní bezúhonnosti obviněné majitelky psa počítám s podmíněným trestem," řekla děčínská soudkyně. Součástí verdiktu bude zřejmě i požadavek bolestného. A to ve výši řádově několika tisíc korun.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Projevil určitou míru polepšení.‘ Soud ve verdiktu vysvětluje, proč Feriho propustil z vězení
-
Rusko může na NATO zaútočit v roce 2029. Připravujeme ozbrojené složky i IT systémy, říká německý generál
-
Brno, bude plno. Hotely jsou díky MotoGP obsazené i přes násobně vyšší ceny, plní se také kempy
-
Ewa Farna ovládla Eden. Fanouškům představila chystané album