První závod na výrobu potravin ze zvěřiny otevřely Lesy České republiky v Klínech na Mostecku

13. březen 2024 14:04

V Klínech v Krušných horách na Mostecku otevřely Lesy České republiky první provoz na výrobu potravinářských výrobků z divoké zvěře. Čerstvé paštiky, salámy, ale i syrové maso nabídne státní podnik od září ve svém e-shopu. Lidé si ho budou moci po objednání také vyzvednout ve vybraných střediscích Lesů ČR.

„Vyrábíme 30 druhů produktů – máme to rozdělené na polotovary, tedy syrové, máme tady v plánu dělat i fermentované. Máme tu i vařené výrobky a konzervy,“ popisuje vedoucí provozu František Türb, co všechno se v Klínech ze zvěřiny vyrábí.

Státní podnik bude spárkatou i černou zvěř svážet do výrobny z vlastních honiteb.

Řezník při zpracovávání divokého prasete

„V současnosti lovíme v 36 revírních honitbách na oblastním ředitelství Severní Čechy. Jde zhruba o 3500 kusů spárkaté zvěře a zhruba o 200 kusů zvěře černé – zhruba jde o 200 tun takto ulovené zvěře. Tento provoz je přitom nastaven na zpracování přibližně 100 tun ročně,“ přibližuje Václav Bašta, oblastní ředitel Lesů České republiky Teplice.

Zvěřina z lesa až na talíř

Generální ředitel tohoto státního podniku Dalibor Šafařík vysvětlil, proč je vlastní zpracování zvěřiny pro podnik výhodné: „Jsme vlastními zásobiteli zvěřinou – jde to tedy přímo z lesa přes tu zpracovnu na stůl, není mezi tím žádný mezičlánek, žádná další finanční zátěž v podobě nějakých rabatů, marží a podobně. Zpracování probíhá v naší budově a jsme i přímo napojeni na ten finální prodej. “

Státní podnik zaplatil za stavbu provozu na zpracování masa a výrobu potravin z lesní zvěře 15 milionů korun. Letos chtějí Lesy České republiky otevřít ještě další potravinářský provoz v Židlochovicích na jižní Moravě.

autor: Jan Beneš
Spustit audio

Související