Přestavba staré plovárny v Krupce začala. Vznikne tam park s hřišti pro děti i dospělé

24. březen 2023 14:36

Do areálu bývalého koupaliště v Krupce na Teplicku nastoupili pracovníci s motorovými pilami a bagrem. Začala přeměna staré nefunkční plovárny z 80. let 20. století, ze které má do roka být upravený park s volnočasovým vybavením. 

Stavbaři areál nejdřív obehnali plotem, teď už kácejí staré stromy a náletové křoví. „Bude následovat demolice původního bazénu, drobné předrcení a odvoz na skládku,“ přibližuje stavbyvedoucí Radek Kácha s ujištěním, že stavební práce budou okolí rušit co nejméně. „Ani práce o víkendech nebudou probíhat – co se týče demolic, prašnosti a hluku.“

Zchátralý betonový bazén nahradí přírodní průtokové jezírko s vodními rostlinami, na plácek na okraji areálu se v nové podobě vrátí hřiště.

„Ten projekt navazuje na původní myšlenku toho koupaliště, kdy vlastně hřiště bylo tady na tom místě, na které se díváme, a bude nahrazeno novým hřištěm. Ta vodní plocha pak bude v největším procentu také tam, kde je původní tělo toho bazénu,“ ukazuje Kácha.

Jezírko už ale nebude sloužit ke koupání – určili si to obyvatelé Krupky. Vybírali přitom z 15 návrhů, které vytvořili studenti vysokých škol. „Víc jak třetinu hlasů získal Jan Trpkoš, student ČVUT,“ představuje autora budoucí podoby parku Jan Růžička, který před šesti lety přeměnu koupaliště inicioval.

Krupka, stará plovárna se změní v park

Podle místostarosty z uskupení Krupka náš domov Rostislava Kadlece měli studenti volnou ruku. „Byly tam různé nápady – vzpomínám na realizaci kavárny, že by tam bylo například divadlo a další různé prvky. Už tehdy se nám ale zdálo, že by jejich realizace převýšila naše finanční možnosti,“ dodává Kadlec.

Náklady se blíží k 28 milionům korun, téměř 23 milionů dostane město od státu z programu odstraňování starých ekologických škod.

Spustit audio

Související