Poznávat Ústecký kraj z oken historických motoráčků nebo z palub lodí můžete až do konce října

24. srpen 2017
Loď Marie pluje po Labi už přes 100 let

Podřipský motoráček, Doupovský motoráček, Středohorský motoráček alias Švestková dráha, Zubrnický motoráček, linka z České Kamenice do Kamenického Šenova, linka z Děčína přes Krásnou Lípu do Mikulášovic a konečně lodní linky na Labi slouží každý víkend až do konce října turistům a návštěvníkům Ústeckého kraje.

„Turistické linky jsou v provozu od dubna do října každý víkend. Navíc, na rozdíl od zážitkových jízd v jiných krajích, jsou tyto linky nabízeny na běžnou cenu integrované dopravy,“ vysvětluje ing. Jakub Jeřábek z odboru dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Jízdní řády motoráčků, autobusů i lodních linek jsou na všech informačních centrech v kraji, u dopravců a také si je zájemce může stáhnout z webu Doprava Ústeckého kraje, radí ing. Jakub Jeřábek z odboru dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Najdete v nich nejen trasu s časy odjezdů a příjezdů, ale také ceník a další informace například o občerstvení na lodích, o mimořádných plavbách, o možnosti přepravy kol a dětských kočárků a tak dále.

Kozí dráha (ilustr. obr.)