Potřebujete pomoc s oddlužením? Dejte si pozor, na jakou firmu se obrátíte

16. listopad 2015

Když dlužníkovi přerostou dluhy přes hlavu a jejich splácení je nemožné, často nezbývá, než požádat o tzv. osobní bankrot. Jde o administrativně náročnou záležitost, proto se lidé obracejí na firmy, které tuto službu nabízejí.

Některé firmy za vyřízení osobního bankrotu účtují i desetitisíce korun. Na ně si musejí dlužníci opět půjčit. Vypracované návrhy však bývají podle odborníků často nepoužitelné.

„Už se nám stalo i to, že osoba, která nabízela pomoc s oddlužením, přišla sama, že by chtěla od nás vypracovat návrh, aby jí bylo povoleno oddlužení,“ říká Magda Besedová, vedoucí ústecké pobočky Porady při finanční tísni.

„To svědčí o to, že tito lidé často nemají zkušenost a odborné vzdělání na to, aby takové služby mohli poskytovat. Doufáme, novela insolvenčního zákona byznys s chudobou a dluhy výrazně omezí,“ dodává Magda Besedová.

Byli jste někdy v situaci, že už jste na své dluhy nestačili? Jak jste takovou situaci řešili? Kdo vám s tím pomohl? Nechali byste si poradit s rodinnými financemi? Důvěřujete finančním poradcům? Zavolejte nám bezplatně na záznamník 800 13 00 13.

autor: Iva Zítková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.