Poslední přímý přenos Českého Rozhlasu Sever v letošním létě!

19. září 2014

Rádio Vašeho kraje pro vás po celé letošní léto připravilo celou řadu přímých přenosů, když jsme se snažili být u všeho zajímavého i důležitého v obou našich krajích. Ten poslední nás čeká zítra.

Končíme možná symbolicky na vrcholu Ještědu, dominanta nad Libercem letos slaví už 41. narozeniny a my u toho pochopitelně nechceme chybět. Bohatý program, který už dávno nezahrnuje jen akce na samotném vrcholu, ale i přímo v centru Liberce, začíná v 10 hodin. Z tradičních bodů se i letos můžete těšit na závody běžců i běžkyň, kteří budou stoupat až na vrchol s pivními sudy, opět přijedou nádherní automobiloví veteráni, nebude chybět bohatý kulturní i doprovodný program ani tradiční prohlídky míst, kam se obyčejně návštěvníci horského hotelu a vysílače nedostanou – tady i s novinkou - všichni zájemci o atraktivní návštěvu interiérů i technického zázemí, obdrží vstupenky s přesným označením času právě jejich prohlídky. Celý letošní program se pak nese v duchu podtitulu letošních Slavností – Den plný klaunů, včetně pokusu o rekord v počtu dětí s klaunským nosem těsně před 14. hodinou.

To už také bude čas, kdy v našem přenosovém studiu usednou k mikrofonům David Hamr s Alenou Perkovou, aby vám přiblížili nejen atmosféru svátečního odpoledne na Ještědu, ale přivítají si i zajímavé hosty. Pozvání přijali akademický architekt Otakar Binar, autor interiérů hotelu, přednosta zdejší lanovkové dráhy Vladimír Štěpán i vedoucí odboru cestovního ruchu Libereckého kraje Mgr. Eva Hornová. Navíc se dozvíte i o činnosti sdružení Ještěd 1973 a jeho nadaci, která se snaží o návrat původního inventáře i interiérů české stavbě století – a v poslední době se jí to daří velmi dobře. I o tom se můžete osobně přesvědčit během sobotních Slavností Ještědu 2014, na které vás společně zve Český rozhlas Sever a Liberecký kraj.

Letecký pohled na Ještěd
autor: Jan Žíla
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová