Poradna: Jak nenaletět podomním prodejcům - 4.

10. únor 2014

Další ze série podvodných triků podomních obchodníků vypadá tak, že se podomní prodejce vydává za oficiálního zástupce našeho dodavatele.

V takovém případě pravděpodobně uslyšíte: „Dobrý den, my vám už roky dodáváme elektřinu a já jsem vám přišel nabídnout slevu, když přejdete na jiný tarif. Já už to udělal, protože chci ušetřit“.

Podvodník ukáže na první pohled regulérní visačku nebo průkaz s logem nějaké společnosti, málokdo z nás si pamatuje, jaké logo má firma, se kterou jsme ve smluvním stavu, to nás nezajímá, takže nám to stačí. Podepíšeme papíry rychle u dveří a jako vždy potom zjistíme, že se jedná o novou smlouvu s novým dodavatelem.

Jedna naše posluchačka napsala, že se jí podomní prodejce snažil přesvědčit, aby podepsala listinu, která ji prý k ničemu nezavazuje, že prý jde o informativní leták…

Tohle je jeden z posledních triků podvodníků, kteří se vydávají za naše dodavatele. Pamatujte si, že žádný informativní papír podepisovat nikdy nemusíte. Když byste se na takový papír podívali blíž, určitě tam najdete své údaje - jméno, adresu, číslo odběrného místa…apod. Zase půjde o smlouvu s novým dodavatelem.

Takže rada na závěr – pokud vám někdo řekne, že je zástupce vašeho dodavatele, ověřte si to. Zeptejte se ho na jméno, vezměte si na něj kontakt, klidně si opište jeho identifikační číslo, všechno si telefonicky ověřte. Papíry nepodepisujte, máte čas – tak si je vezměte domů a prostudujte si je.

autor: mkt
Spustit audio