Pondělní Noční linka: Umění zažádat o vyšší plat

7. srpen 2023

Kdo by si nepřát vydělávat více peněz a mít vyšší výplatu. Myslíte si, že byste si ji zasloužili, ale vedení se stále nemá k tomu, aby vám ji zvýšilo? Možná je na čase vzít iniciativu do vlastních rukou.

Pokud vás zrovna napadlo si říci o vyšší plat, neběžte hned za šéfem. Nejdříve se důkladně připravte. Jak? Jak si má člověk vytvořit obhajobu toho, proč si vyšší plat zaslouží?

Máte s tím zkušenost?  Byl pro vás v životě problém zažádat si o vyšší plat? Dosáhli jste svého? Nebo jste se celá léta rozmýšleli, až na žádost o zvýšení platu nikdy nepřišlo? Umíte jednat asertivně a racionálně? Nebo jste se báli emocí? Chce to asi velkou dávku sebevědomí, že? Zavolejte nám vaše rady, jak si říci o vyšší plat.

Na vaše názory a zkušenosti bude čekat Jarka Barboříková ve zlínském studiu Českého rozhlasu na telefonním čísle 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz.

Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...