Pondělní Noční linka: Oslava kulatých narozenin

20. listopad 2023

Jak se u vás slaví kulatiny? Je to pro rodinu událost, kdy se sjíždí rodina ze všech koutů naší republiky, abyste společně oslavili významné výročí rodinného příšlušníka? Kolik čítá vaše rozšířená rodina členů? Slavíte doma v kruhu rodiny nebo oslavujete v oblíbené restauraci?

Jaký nejzajímavější dárek jste k výročí dostali? Kdo nebo co vám udělalo největší radost? Co nesmí chybět na všem slavnostně vyzdobeném stole? Připravujete si občerstvení sami nebo si ho necháte dopravit až do domu?

Dnešní téma jsem si vybrala proto, že 20. listopadu slaví své 91. narozeniny moje milovaná maminka Zdeňka. Kulatiny jsme slavili v uplynulém roce, ale moc ráda na to vzpomínám, proto jsem téma do Noční linky dnes zařadila.

Výrazem kulatiny (kulatá životní jubilea) jsou označovány narozeniny, kdy je počet let dané osoby tzv. kulatý (např. 30, 50 atp., tedy počet let dělitelný deseti). Životnímu jubileu je zpravidla věnována větší pozornost, než "klasickým" narozeninám.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...