Počet respiračních onemocnění v Ústeckém kraji už stoupá jen mírně. Nejvíce nemocných je aktuálně na Teplicku

9. únor 2024 14:57

V Ústeckém kraji stále mírně narůstá počet respiračních onemocnění. Hygienici zaznamenali zhruba o dvě procenta víc případů než během předchozího týdne. Nemocnost se mění také napříč jednotlivými okresy.

Respirační nemoci trápí nejvíc lidi na Teplicku a Ústecku. Tam počet nemocných ve srovnání s minulým týdnem vzrostl zhruba o 17 procent. Vůbec nejhorší situace je podle epidemioložky Evy Patrasové v okrese Teplice, kde hygienici zaznamenali 2200 případů na 100 000 obyvatel.

Počet nemocných klesá v okrese Litoměřice, a to o 10 procent. Nejrychlejší úbytek nemocných hlásí za poslední týden v okrese Louny, tam ubylo případů chřipky a respiračních onemocnění o 30 procent. Na Lounsku mají žáci a studenti ale prázdniny, a to podle Evy Patrasové vždy zásadně ovlivní celkové výsledky.

Chřipce v Ústeckém kraji už podlehli tři lidé

V průměru je nemocných respiračními chorobami zhruba 1700 lidí na 100 000 obyvatel, což znamená, že se stále potýkáme s epidemií. Dominuje stále chřipka typu A.

V nemocnicích teď navíc platí zpřísněná pravidla pro návštěvy. Každý musí mít po celou dobu návštěvy roušku nebo respirátor, u jednoho pacienta mohou být přitom nejvýše dva lidé, kteří navíc nesmějí vykazovat známky respiračního onemocnění.

Od začátku roku museli lékaři s chřipkou hospitalizovat celkem osm lidí, kteří byli napojení na podporu dýchání, z toho tři lidé chřipce podlehli.

Spustit audio

Související