Plánovaný kemp na okraji Podbořan rozdělil obyvatele města. Sklízí chválu i kritiku

Děti ve stanu o prázdninách
Děti ve stanu o prázdninách

Pro milovníky kempování chystá radnice v Podbořanech na Lounsku novinku. Chce vybudovat nové ubytovací zařízení s chatkami, přípojkami pro obytné vozy i plochou pro stany na rozlehlé louce vedle koupaliště. Některým lidem z Podbořan se to ale nelíbí.

Městské koupaliště v Podbořanech už teď nabízí návštěvníkům sportoviště s volejbalovými hřišti, koupání v několika bazénech nebo promítání filmů v letním kině. Od příštího roku přibyde novinka – lidé se tam budou moci i ubytovat.

Kromě ubytování v chatkách budou mít turisté možnost postavit si stan, nebo využít svůj karavan či obytný vůz. Město si od tohoto kroku slibuje větší příliv turistů a ekonomický rozvoj. Vše by mělo začít fungovat už příští rok.

Někteří obyvatelé Podbořan záměr města chválí, najdou se ale i jeho kritici. Například Bohumil Řeřicha říká, že by město mělo věnovat spíš víc energie službám pro své obyvatele.

„Já, jako příznivec ekologie, bych tu rád viděl park, odpočinkové místo pro rodiče s dětmi – aby tu bylo něco, kde se dá relaxovat, a ne aby tady stále bylo jen hledání prostor pro komerční využití,“ vysvětluje.

Záměr teď bude schvalovat zastupitelstvo města. Pokud dá souhlas, budou moci první návštěvníci v novém ubytovacím zařízení přespat už v příštím roce.

Spustit audio
autor: Libor Želinský

Související