Pískavice údajně zvětšuje poprsí. Jisté ale je, že určitě prospívá našemu zdraví

Pískavice řecké seno

Pískavice řecké seno pochází ze Středomoří, kde jí krmili dobytek – z toho pramení i její název. Bývá součástí směsí koření, jako je třeba indické kari nebo bulharská čubrica. Přidává se do sýrů i do chleba nebo do bramborových polévek. Čím vším nám tedy prospívá?

V každém plodu pískavice může být tak dvacet semen, a ty právě nás zajímají. Obsahují totiž zdraví prospěšné látky – slizy, saponiny, vitamíny, hořčiny, éterické oleje, stopové prvky.

Bylinkáři připravovali z mleté pískavice kaši, kterou používali pro vytažení hnisu z ran, vředů, či na povolení ztuhlých svalů.

Vnitřně se v tradičním léčitelství používá při kašli, nadýmání a průjmech.

Můžeme jí zařadit i mezi tonika, protože celkově posiluje a podporuje regeneraci organismu.

 Skvělá na tvorbu mateřského mléka i velikost prsou

V lidovém léčitelství byla pískavice doporučována kojícím ženám pro zvýšení produkce mateřského mléka, v současnosti to ale NELZE doporučit vzhledem k nedostatku informací o bezpečnosti).

Semena užívaly ženy jako afrodisiakum  v Orientu byla velmi oblíbená jejich konzumace mezi ženami, které si díky této rostlině zlepšovaly tvar a pevnost poprsí.

To ale stále není všechno. Pískavice pomáhá při bušení srdce a chrápání. Pokud máte zvětšenou prostatu, máte s prostatou problémy, můžete se o pískavici poradit se svým lékařem.

Při bolestech zubů a zánětech v ústní dutině si můžete vyplachovat odvarem z 1 dílu rozemletých semen pískavice, 1 dílu sušené šalvěje, 1 dílu sušených květů heřmánku a 1 dílu kořene proskurníku.

A ještě zajímavost na závěr: staří Egypťané používali semeno pískavice při balzamování.

Spustit audio

Související