Pátek: Jak jsem se učil/a řídit

28. únor 2014

Asi o málokom se dá říci, že se stal dobrým řidičem hned ve chvíli, kdy dostal do ruky řidičský průkaz. Ještě nějakou chvíli trvá, než člověk za volantem získá zkušenosti a jistotu. A než nasbírá od zkušenějších dostatek rad, které vám v autoškole nestihli říci. A než se třeba sám nějakými chybami za volantem dostatečně vytrestá natolik, že už je nikdy nezopakuje.

Vzpomenete si na nějaké zážitky z autoškoly? Co vám šlo při učení nejhůře a co vám dělalo problémy? Měli jste někoho, kdo vám při prvních cestách autem dával cenné rady? Vzpomenete si na svoji úplně první samostatnou jízdu?


autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...