Oživení v pardubickém Doli klubu

13. únor 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy To nejlepší folk a country
0:00
/
0:00

Jestli něco v posledních týdnech udělalo radost příznivcům folkové, country a trampské muziky v Pardubicích, pak je to nepochybně pohled do programového letáčku Doli klubu.

Jako by se tento letitý klub probudil k životu. Počet koncertů stoupá, častěji se objevují zvučná jména a zdá se, že se i vytvořila zajímavá komunita lidí, kteří pravidelně chodí prakticky na cokoliv. I na neznámé tváře (cynická pozn. autora: což jsou ve folku vlastně skoro všechny).

A protože si málokdo dovede představit, co je za tím práce a úsilí, shánění dotací, lepení plakátů a šití dramaturgie, vzali jsme rozhlasový mikrofon do zákulisí a v tomto pořadu přinášíme rozhovor s neviditelnými protagonisty tohoto klubu Milanem Musilem, Richardem Šillerem a Hankou Fišerovou.

Takovéto úsilí zaslouží pomyslný klobouk dolů, poděkování, uznání a rozhlasovou podporu.

V souvislosti s tímto rozhovorem zazní i písně od řady pardubických kapel: Stopa, Marien, Trdlo, Pouta či od Radka Píďi Bartoše.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.