Od 16. srpna začne jezdit na Švestkové dráze divadelní motoráček

10. srpen 2017
Na Švestkové dráze začne jezdit divadelní motoráček

Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude jezdit divadelní vlak. Poprvé na trať mezi Lovosicemi a Libčevsí vyrazí příští středu (16. 8.). Herci budou v roli průvodců vyprávět divákům příběh inspirovaný historií Českého středohoří.

„Ve vagónu se bude odehrávat část vyprávění a v momentě, kdy ten příběh dospěje do nějakého bodu, do nějakého místa na trati, kde vlak zastaví, tak tam bude připravena nějaká performance – máme tam obří loutky, akrobaty, jsou tam mimové…“ popsal jízdu producent projektu „Kredenc“ Jan Kvasnička.

Na projekt bylo nejdřív nutné sehnat peníze. Skoro 1,5 milionu dostal spolek od euroregionu, měst Lovosice, Ústí nad Labem, ministerstva kultury a od sponzorů. Teprve pak začal režisér Filip Nuckolls představení připravovat. 15 herců při něm ztvární víc jak 35 rolí.

Na Švestkové dráze začne jezdit divadelní motoráček

Tento týden se podle Jana Kvasničky dolaďují přesuny: „Máme železniční úsek Lovosice–Libčeves, k tomu se bude hrát na sedmi stanicích, to je hodně logisticky náročné, zajistit ty přesuny herců.“

V příštím týdnu budou na Švestkové dráze tři divadelní jízdy. Až do 10. září je naplánováno celkem 16 představení. Více informací najdete na webových stránkách projektu Kredenc.

  • Životní styl
  • Publicistika