Obec Kytlice odjakživa lákala turisty i chalupáře. Zamilovali si ji Brodský i Horníček

25. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kytlice

Kytlice na Děčínsku je oblíbenou destinací turistů, kteří touží po panenské přírodě. Vydejte se tam teď společně s námi – prozradíme vám, co všechno v obci a jejím okolí stojí za návštěvu.

Před tím, než vstoupíte do Kytlice, dopřejte si výstup na zalesněný hřbet Břidličný vrch, nebo na Pustý zámek, skalní útvar v údolí říčky Kamenice.

Kytlickou silničku lemuje romantická železnice. Říčku Kamenici zase lemují zalesněné stráně a nádherné, opečovávané podstávkové chalupy.

V Kytlici, vesnici roku 2018, se projděte k rybníku či ke kostelu sv. Antonína Paduánského – na přilehlém hřbitově je také hrob Miroslava Horníčka, který měl v obci chalupu. Chalupařil tady i Vlastimil Brodský.

V Kytlici-Mlýnech pak určitě stojí za návštěvu lesní divadlo se skalním pódiem.

Za návštěvu stojí i řemeslný pivovárek a obecní dům. Není to ledajaký obecní dům. Kromě obecního úřadu jsou v něm byty se seniory s výtahem, školka, pošta, muzeum historické školy, loutkové divadlo.

Silnička pokračuje podél toku Kamenice i dál, až ke kouzelnému viaduktu. Za ním se objeví lužickohorské lesy s Hraničním rybníkem a Valdštejnskou skálou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...