O víkendu se rozhodně nudit nebudete. Ať už s Kelty, se šotouši, nebo na zámku při mlsání čokolády

16. červenec 2021

Je libo prožít sobotu s Kelty a jejich hudbou i řemesly, či vás snad zláká grilovačka s koncertem Vildy Čoka? Nebo snad RUMKULE? Vyberte si…

Pod heslem RUMKULE se skrývá Rumburské kulturní léto – koncertovat na něm budou skupiny Olympic Revival Band, Lucie Revival Praha a Nirvana Revival Praha. Začátek stánkového prodeje v parku Domu Kultury Střelnice je ve 17. července 14 hodin, první skupina Olympic Revival Band začne hrát v 17 hodin.

Petr Lüftner, písničkář a harmonikář, kterého dobře znáte z našeho pořadu Hudební hledání, bude hrát v sobotu v amfiteátru kulturního domu v Krásné Lípě od 18 hodin.

Petr Lüftner

Pro milovníky železnice je otevřená expozice Krušnohorské železnice v budově železniční stanice Osek-město, a to od 9:00 do 15:30. Klub přátel krušnohorské železnice Most – Dubí – Moldava se zasloužil o vyhlášení této železnice za kulturní památku Česka. Uvidíte původní vybavení stanice, krom dalších zajímavostí i zvětšeninu známky vydané ke 130. výročí této trati, a možná uvidíte i přednostu stanice.

A kdo má rád Kelty, neměl by v sobotu od 11 hodin vynechat Keltský kruh na Vodním hradě v Budyni nad Ohří. Jde o festival plný keltské hudby, irského tance a keltských řemesel. Uvidíte i keltskou vesnici a ukázky řemesel. Od 14:00 na akci naváže koncert několika kapel.

Zahradní restaurace Černý kůň v Lounech zve na koncert Vildy Čoka a skupiny Bypass. Bude čas i na grilovačku, začátek akce je ve 20:00.

Letní scéna zámku v Roudnici nad Labem zve na Czech Revival Fest. Od 18:00 si můžete užít písničky Ewy Farné, Olympiku nebo Kabátů v podání oblíbených revivalových skupin.

Potlach na zámku – konkrétně na zahradě zámku v Pátku na Lounsku, začíná 17. července už ve 13:00 – hrát a zpívat budou skupiny Karavana, Archa a další a můžete zpívat s nimi.

Velkou cenu vodníka Březuly pořádá obec Březno na Chomutovsku. Od 10:00 můžete v sobotu fandit některému z pětičlenných družstev, která budou měřit síly v netradičních vodních disciplínách. Sraz je u rybníčku.

Zlatá rada na konec – doporučujeme ověřit si u pořadatelů, zda se akce koná a taky doporučujeme nezapomenout na všechna potřebná protiepidemická opatření.

Neděle 18. července

Návštěvu zámku ve Velkém Březně si můžete osladit v neděli od 10:00 do 16:00 ochutnávkou nejrůznějších čokoládových pochutin, spojenou s výkladem o zvláštnostech a historii téhle dnes už nepostradatelné lahůdky. Od 14:00 pak zámek navíc nabídne i představení tří Ezopových bajek v podání Liduščina divadla.

Zámek Velké Březno

Býk Ferdinand, tak se jmenuje pohádka o dobromyslném býkovi, který se utkal se španělskými toreadory. Hraje ji ústecké Činoherní studio v Muzeu města Ústí nad Labem od 15:00. A jen pro zajímavost – knižní předlohy Příběh Ferdinanda se už v roce 1938 chopil Walt Disney. V jeho filmovém studiu vznikl krátký animovaný film o býku Ferdinandovi, rok nato získal ve své kategorii dokonce Oskara.

Na nedělní odpoledne s dechovými kapelami zve od 16:00 Městské muzeum v Kadani. K pohodě a dobré náladě tu bude hrát kapela Baranijanka, která tentokrát jako hosta pozvala Veselé muzikanty. Veselí muzikanti z Podkrušnohoří svou kvalitní interpretační schopností dokáží uspokojit i ty nejnáročnější posluchače a nezapomínají ani na příjemnou pohodu, která jejich produkci provází. A aby dechovky nebylo málo, tak dechová kapela Oharka Jaromíra Laksy bude vyhrávat ve Zbrašíně – na zdejší tradiční pouti už od 14:00.

Trumpeta (ilustrační foto)

U obchodního centra Forum v centru Ústí nad Labem pokračují promenádní koncerty. Od 17:00 se můžete zaposlouchat, jak to zní děčínskému Jazz triu a hostům.

Kinematograf bratří Čadíků vás pak večer pozve ke shlédnutí filmu Havel – promítá se od 21:30 na zámku Nový Hrad v Jimlíně. Dobrovolným vstupným můžete podpořit různé charitativní akce.

Zlatá rada na konec – doporučujeme ověřit si u pořadatelů, zda se akce koná a taky doporučujeme nezapomenout na všechna potřebná protiepidemická opatření.

Nabitý program je ale i ve všední dny…

19. července Kinematograf bratří Čadíků promítne na zámku Nový Hrad v Jimlíně film Meky, věnovaný životu a písničkám Mekyho Žbirky. Začátek promítání je v 21:30.

Muzea v Teplicích i v Ústí n. L. myslí na děti – v Teplicích pořádají hravé programy ke stálým expozicím a aktuálním výstavám pro děti od 6 do 12 let bez doprovodu rodičů. Sraz je 20. července v 10:00 ve vstupní hale zámku, program trvá dvě hodiny. Ústečtí muzejníci pořádají ve stejný den Vydří hrátky – jde o doprovodný program k výstavám s vydří a přírodovědnou tematikou. Děti se mohou těšit na hravou vydří stezku a tvořivé dílny. Akce se koná v muzejním atriu od 10:00 do 16:00.

Tomáš Měcháček

21. července si můžete užít břitký humor Tomáše Měcháčka u kašny Městského divadla v Děčíně. Stand up se jmenuje Komplikace a tématem je cesta k osvícení – osvícení jakého druhu, to se dozvíte od 19:30.

22. července vás čeká výjimečná atmosféra vinohradu, prvotřídní víno a v neposlední řadě koncert skupiny Lucie, to vše od 20 hodin ve Vinařství Johann W v Třebívlicích. Nespočet hudebních cen Anděl včetně ocenění za skupinu dvacetiletí, čtyři Čeští slavíci a přes milión prodaných desek! To je jen stručný souhrn úspěchů lemujících více než třicetiletou kariéru skupiny Lucie.

23. července dává zámecký park ve Šluknově prostor pohodovým letním koncertům. Od 19:00 tu vystoupí Skupina So Fine. Zazní to nejlepší z anglo-americké hudby, od 60. let až po současnost. Těšit se můžete na hity Beatles, U2, INXS, Bruce Springsteena, Joe Cockera a další.

Ve stejný den můžete v Teplicích zajít na koncert skupiny Pontiac, jinými slovy – dobrá zábava a country nálada zaručena. Začátek koncertu v letním kině na teplickém zámku je v 19:30.

Spustit audio