O onemocnění covid-19 a současné situaci v Ústeckém kraji s krajskou hygieničkou
Covid-19 a současná situace v Ústeckém kraji. To bylo téma rozhovoru s ředitelkou Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenkou Šimůnkovou.
Dá se říct, že epidemie koronaviru v Ústeckém kraji skutečně slábne? Jak důležité je testování školáků? Jak často kontrolují hygienici testování zaměstnanců ve firmách? Nejen na tyto otázky Lenka Šimůnková odpovídala. Poslechněte si celý rozhovor s ní z přiloženého audiozáznamu.
Související
-
Hygienici museli kvůli koronaviru omezit některé školky a školy v Ústeckém kraji
Během 20. dubna budou mít hygienici v Ústeckém kraji výsledky dalšího testování dětí ve školkách a školách. Minulý týden mělo pozitivní výsledek antigenního testu 23 dětí.
-
Školy a školky na Děčínsku se pro část žáků otevřou příští týden
Do škol na Děčínsku se 19. dubna v vrátí žáci. Stejně jako jinde v republice půjde o rotační výuku dětí na 1. stupni a do školek nastoupí předškoláci.
-
Podle hygieniků má až 70 procent nakažených v Ústeckém kraji britskou mutaci koronaviru
Až 70 procent nemocných covidem v Ústeckém kraji má podle krajské hygienické stanice britskou mutaci. O jiných mutacích hygienici přehled nemají – nejsou na ně testy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.