O důležitosti pravidelného pohybu a rizicích lenošení s kardioložkou

Je 10 000 kroků denně pro zdraví mýtus nebo ne? Jaký pohyb je pro naše srdíčko nejlepší? Může sport našemu srdci škodit? Nejen o tom se bavíme s kardioložkou Ivetou Petrovou.

„Motivovat lidi k pohybu není špatná věc. 10 000 kroků je ale podle odborníků pro některé lidi moc. Zbytečně je to stresuje a nemotivuje. Teď se ten limit zastavil někde na 6000 krocích,“ vysvětluje Iveta Petrová a dodává: „Každý krok se počítá. Hlavní je, udělat si z pohybu zvyk.“

Co bychom tedy pro své srdce měli dělat, aby nám sloužilo dobře a dlouho? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.