O dávkách hmotné nouze přehledně s odbornicí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Úřad práce porušil podle auditorů ministerstva financí zákon o střetu zájmů

Co všechno se skrývá pod pojmem dávky hmotné nouze? Kdo je vyplácí? Jak složité je vypsat jednotlivé žádosti a jaká jsou pravidla pro přiznání jednotlivých dávek? Na to odpovídá vedoucí oddělení hmotné nouze Úřadu práce v Ústí nad Labem Celestina Hadravová.

Jak žádat o doplatek na bydlení nebo o příspěvek na živobytí? Kdo může zažádat o mimořádnou hmotnou pomoc a jaké doklady k tomu potřebujete? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.