Nultý ročník závodu Ještědman zve pohodáře i „drtiče“ na libereckou tisícovku

9. září 2015

Jestli ještě nemáte plány, jak strávit odpoledne v sobotu 12. září a máte dobrodružnou povahu, máme pro vás tip. Na zmíněný den připravuje liberecká firma na zážitky pilotní ročník závodu na symbol města Liberce s názvem Ještědman.

Přihlásit se můžete do dvou kategorií – buď jako pohodář, nebo jako drtič. V případě první varianty vás čeká zdolání tisícovky Liberce pod lanovkou, dolů pak šestikilometrový sjezd na koloběžce. Na zdatnější sportovce pak čeká kategorie nazvaná Drtič.

„Název je hororový a očekáváme, že i ten výběh bude hororový, i když pro ty profíky to asi nebude až takový problém,“ říká Luboš Protiva z pořádající zážitkové agentury. Odvážnější závodníky totiž čeká poměrně náročná trať - převýšení až nahoru k vysílači na Ještědu a dále kolem chaty Šámalů, cesta lesem, po hřebenech a nakonec seběhnutí dolů ke stanici lanové dráhy.

„Nebojte se, můžete to pojmout rekreačně - máme přihlášené, co půjdou na trať i se tříletými dětmi,“ vzkazuje Luboš Protiva těm, kteří se na závod chystají, nebo účast na něm alespoň zvažují.

Potkat se na závodě můžete třeba s jabloneckým Ještědmanem Jiřím Mánkem, který momentálně drží rekord v celkovém počtu výstupů na proslulou tisícovku Liberce. A když budete v cíli mezi prvními třemi ve své kategorii, můžete se těšit na adrenalinové ceny – let stíhačkou, větroněm, kurz potápění nebo skok na laně.

autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.