Nová turistická trasa propojuje České a Saské Švýcarsko. Lidé se díky ní vyhnou silnici
Na novou stezku z Českého do Saského Švýcarska, konkrétně z Hřenska do Schmilky, se vypravíme z autobusové zastávky Úpravna vody, kam nás dovede zelený autobus z Děčína, kde také nová stezka startuje.
Stezka nás zavede do Údolí Suché Bělé. Je značená zelenými šipkami, místním značením v národním parku.
Ať už půjdete z Hřenska do Schmilky nebo obráceně, počítejte hned na začátku s velmi ostrým stoupáním. Vlastní propojení čítá asi tři kilometry, ale lesem, takže nemusíme, jako dosud, po silnici.
Vybudovaná dlouhá schodiště bukovým lesem usnadní turistovi výškový rozdíl v terénu překonat.
Z nejvyššího místa, ze skalního ostrohu Dlouhý roh uvidíte saské stolové hory a dokonce i kousek řeky Labe.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.



